Kimdir?

25 02 1987 tarihinde İzmit’de doğdum. Tahmin edersiniz ki 26(burada sayaç yok, kendim girip düzenliyorum) yaşındayım. Meslek lisesi bilgisayar programcılığı bölümünü ve daha sonra Kocaeli Üniversitesi Kocaeli MYO Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldum ve okulda hiçbir şey öğretilmediğine acı bir şekilde tanık oldum.

Üniversite 1. sınıfın sonunda ProDestek Bilişim ve Tanıtım Hizmetleri Ltd. Şti’de web yazılımcısı olarak işe başladım. O zamanlar ASP teknolojisini kullanıyordum ve rezil kodlar yazıyordum. Daha sonra php öğrendim ve halen PHP teknolojisini kullanıyorum. PHP ile de rezil kodlar yazmaya devam ettim.

Ama zaman gösterdi ki çok güzel kod yazmak iyi yazılım ortaya çıkarmaya yetmiyor. Hele İnternet projeleri gerçekleştirirken teknolojiden çok projelendirme, kullanıcı deneyimi, pazarlama daha önemli hale geliyor.

Eskisine nazaran daha iyi kod yazıyorum. Daha düzenli, derli toplu. PHP, XHTML, CSS, Javascript/Jquery teknolojilerini kullanıyorum. Özellikle android platformunda geliştirme yapmayı ve yapay öğrenme konusunda kendimi geliştirmek istiyorum. Ah şu matematik yayınları, %90’ı sınav odaklı. Bana “matematik” öğretebilecek bir kitaba henüz rastlamadım. Pre Calculus da diğerlerinden farklı değil, programcı mantık ister. Evet soyut bir bilim ama temeli için belli bir sistematik öğrenme gerekiyor.

MS  ve AVN hastasıyım. Masa başı bir işimin olması bana o kadar çok şey kazandırdı ki, bu halimle fabrikalarda ne yapardım? Bir yere bağlı çalışmıyorum. Freelance diyebiliriz ama Ömer diye dünya tatlısı arkadaşımın ofisinde takılıyorum. Ev hiç bana çalışılacak bir yer gibi gelmiyor. Yani engelli bir yazılımcıyım.

Kitap okumayı seviyorum diyemeyeceğim, kitap okumadığım zaman kendimi suçlu hissediyorum denilebilir. Bu kadar öğrenecek şey, farklı bakış açısı varken bunlardan bihaber olmak ben üzüyor. Bu nedenle işletme, bilişim, pazarlama, psikoloji gibi alanlarda kitaplar okuyorum. Bunun dışında polisiye tarzı romanları tercih ederim.

g.cancilar@gmail.com eposta adresinden ve 0544 769 38 15 mobil telefondan bana ulaşabilirsiniz. Şöyle akşam çayı içerken İnternet’in geleceği hakkında konuşmak hoşuma giderdi.

Twitter : https://twitter.com/gokhancancilar

Hadi hayırlı işler..