Pamukkale Turizm İzmit’te

Bu yazının teknoloji ya da İnternet ile ilgisi yok. Herhangi bir reklam amacı da yok. Pamukkale Turizm geçtiğimiz günlerde İzmit – İstanbul seferlerine başladı. Ben de Harem – İzmit seferini yaptım ilk olarak. Müşteri ya da kullanıcı deneyimi ile çok ilgili olduğu için yazmadan geçemeyeceğim.

Öncelikle İzmit’te tekel olan Efetur, Metro, Gürkan Turizm firmalarından ben dahil birçok kişi memnun değildi ve alternatif de yoktu. Memnuniyetsizliğimin sebebi de aslında çok kişisel değil. Yani bana kaba davranıldı deyip geçmeyeceğim. Bu saydığım firmalar otobüse binen 40 küsür yolcuya güruh muamelesi yapıyorlardı. Tüm firmalarda defalarca seyahat ettim. Yaptıkları ikram bile “al iç” tarzında oluyordu genelde. Neyse, ben güzel deneyimime geri döneyim.

Pamukkale Turizm Kadıköy şubesinden biletimi aldım. Görevli kişi bilet bilgilerini anlaşılır bir şekilde okudu ve bilgilendirmeyi yaptı. Servisin geliş saatini söyledi ve biletimi verdi. Saatinde servis geldi ve tek kişi olarak servisle Harem’e götürüldüm. Bineceğim arabaya kadar görevli beyefendi bana eşlik etti, iyi yolculuklar diledi. Araba tam kalkması gereken 16:30 da hareket etti. Arabada toplamda 5 ya da 6 kişiydik. Buna rağmen tüm gerekli prosedürleri uyguladılar. İkramları sunarken görevli arkadaş önerilerde bulundu, tercih ettiğim yiyeceği verdikten sonra birkaç seçenek daha sundu, teşekkür edip kibarca geri çevirdim. Yolculuk 1 buçuk saat kadar sürdü. 1 ya da 2 defa ismimle hitap edip “su ister miydiniz” diye sordu görevli genç arkadaş. Ama bunlar zorla ya da prosedür olduğu için değil gibiydi.

Seyahat sırasında muavin ile şoför arasında diyaloglar geçer, buna herkes şahit olmuştur. Bu diyalogları da oldukça kibardı. Çünkü yolcular var ve geyik yapılacak, kakaka kikiki yapılacak bir yer değil. Burada da muavin arkadaş aynı kibarlığını korudu. İzmit terminale vardığımızda, İzmit’e vardığımızı, Karamürsel tarafına gidecek yolcuların arabadan inmemeleri gerektiği mikrofonla anons edildi. Dikkat edin 5 yolcuyduk sadece.

Ben diğer firmalarda da kaba bir muameleye maruz kalmadım ama bu denli samimi ve profesyonel değillerdi. Bu ilgi 5 yolcuda böyleyse 40 yolcuyla da aynı olur. Aslında burada deneyimin çoğunu yaşatanlar şoför ve muavin personel. Hepimiz çalışıyoruz ve insanlarla ilişkilerimiz oluyor. Profesyonel olmak zorunda oluyoruz. Pamukkale Turizm artık benim tek tercihim olacak. İnternet üzerinden de üyeliğimi oluşturdum. Şuan saat 01:00 ve çağrı merkezini arayıp engellilik durumumla, bilet fiyatı ilişkisini sordum. Hemen bana yaptığım yolculuğun kartımı ibraz etmemle kaç liraya düşeceği bilgisi verildi.

İzmit’ten İstanbul’a gitmek, benim için artık stresli bir aktivite olmayacak artık. Bu yazıyı yazma sebebim de bu. Seçeneğim yoktu, artık var. Bu beni mutlu etti ve bunu burada ifade etmek istedim.

Teşekkürler Pamukkale Turizm, İzmit’e hoşgeldiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsan mısınız? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.