Proje Önerileri 1 : Yaşam Desenleri

Zaman geçtikçe aklıma gelen ve gerçekleştirmediğim projeler olunca, bunları paylaşayım da belki biri ilham alır, değiştirir veya aynen yapar diye yayınlamaya karar verdim. Sonuçta yapılmamış bir projeden daha kötüsü kimsenin bilmemesidir.

Bu ilk projenin adı “Yaşam Desenleri”. Yani yaşamda karşılaşılan sorunlara karşı yapılan öneriler ve bu önerilerin parçalarının başka problemlerde de kullanılabileceği üzerine. Mesela programlama öğrenmek istiyorum ve bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum. Aşağıdaki görsele bakın;

Yaşam Desenleri

Buradaki node sıralamaları tamamen kullanıcı oylarına göre yapılacak. Eklemeler, çıkarımlar kullanıcılar tarafından yapılacak. Yaşamda sık karşılaşılan problemlere yapısal bir bakış çıkmış olacak. Örneğin üniversiteye giriş ortak bir node ve birçok sorunun çözümünde kullanılabilecek. Tekrardan yazılmayacak. Bu da verinin yapısallığını korumuş olacak.

Bu proje size belki de yeni bir fikir sağlar ya da direkt yapmaya girişebilirsiniz, buna ben müdahale edemem, sadece kendi projelerimi buradan paylaşacağım.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsan mısınız? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.