İkinci El Teknoloji Ürünü Satışı

İkinci El TelefonDiğer sektörlerde nasıldır bilmem ama elektronik bir aletin değer kazandığına ben şahit olmadım. Mesela arabalarda bu olabiliyor ama elektronik eşya alırken aklınızda bulunsun, eğer fırsat ile almıyorsanız, satmak istediğinizde daha ucuza satacaksınız.

Hele ki bilgisayar alım satımı bu konuda çok kötü. Bilgisayarı elden çıkarmak gerçekten zor olabiliyor. Böyle durumlarda parçaları tek tek satın, daha fazla kazanırsınız ve çabuk elinizden çıkartırsınız.

Olay telefonlara gelsin şimdi. Yan dükkandan bir telefon alın ve bir yanındaki dükkana açılmamış kutu ile satın, yine de fiyat düşecektir. Çünkü telefoncular 2. el ürünleri ucuza almalı ki müşterilerin 2. el ucuz ürün algısına uygun fiyat belirleyebilsinler.

Bir de sakın kılıfınızı ya da hafıza kartınızı fiyata ekleyip satmayın. Onlar para etmeyecektir ve hediye etmiş olacaksınız. Faturanızı elinizde bulundurun ki cihazı satabilesiniz. Kutuyu ve içeriğini de düzgün bir şekilde saklayın, satarken işe yarayacaktır.

Dediğim gibi acilse bir telefoncuya gidebilirsiniz ama yarı fiyatın üzerinde bir fiyat verirler. Yani onlar da üzerine kar koyacaklar sonuçta, sizden aynı fiyata satın alamazlar. Ama bir seçenek daha var, İnternet’ten satış. Genellikle sahibinden.com ve sanalpazar bu konuda sık kullanılan sitelerden.

Buralara da ürün fotoğraflarınızı düzenli bir şekilde yükleyin. Telefonun neyi varsa yazın. Ufak bir çizik varsa bile yazın, yoksa karşı taraf cihazı aldığında şüphe edip geri gönderebilir. Ayrıca kancacılara da dikkat edin. 1.000 TL ederi olan ürüne “abi 600 TL peşin var” diyerek mesaj atarlar, siz son raddeye gelince elden çıkarırsınız diye. Eğer ürüne talep azsa fiyatı düşürün. Ama bu kancacılar kadar değil. Daha alınabilir yapın. Ayrıca sitelerde doping alıp ürününüzün göz önünde bulunmasını sağlayın.

Teknolojik bir ürünü satarım düşüncesiyle almayın. Alın ve kullanın. Yoksa her durumda zarar eden siz olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsan mısınız? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.