Web Sitesi Yaptırmak mı İstiyorsunuz?

Belli ki bir işiniz var veya bir projeniz. Bununla ilgili bir web sayfası yaptırma niyetindesiniz. Aklınızda bir sürü cevapsız soru vardır. Kaça mal olur? Ne zaman biter? Ben neler yapmalıyım? Doğru firma hangisi? vs…

Web Sitesi

Bu sorulardan en önemlisi aslında sizin neler yapmanız gerektiğidir. Bir defa İnternet’e açılıyorsanız, İnternet’i bilmeniz gerekir. Sosyal medya nedir? Arama motoru nedir? Bu soruları cevaplamanız gerekir. Önemli olan ne istediğinizdir. Siz nasıl yaklaşırsanız, firmalar size o yaklaşıma bağlı öneriler yaparlar veya direkt sitede bunu gösterirler.

Bir kere web sitesi yapılıp biten, bırakılan bir şey değildir. Size yüzlerce hatta binlerce müşteri getirebilecek, telefon trafiğinizi düşürebilecek, marka imajınızı artırabilecek güçtedir. Bu yüzden eğer kendiniz bu bilgileri bilmiyorsanız uzman bir firma bulmanız gerekir. En popüleri değil, işinde en uzmanları bulmalısınız.

Öncelikle alan adı seçmelisiniz. Mesela www.sirketiniz.com veya www.sirketiniz.com.tr gibi. Bu hem akılda kalıcılık açısından hem de arama  motorlarında üst sıralarda çıkma açısından önemlidir. Hatta telefonda karşıdaki kişiye söylerken bile doğru ya da yanlış seçimi yaptığınızı görebilirsiniz.

Artı olarak alan adı ve barındırma hizmetlerine senelik belli bir ücret ödersiniz. Bu 50-150 arası değişebilir küçük çaplı bir web sitesi için. Bu konuda söylenecek daha çok fazla şey olduğundan aşağıdaki ses kaydımı dinleyebilirsiniz. Çünkü okumaktan hepimiz sıkılıyoruz, hele ki bilgisayar başında. Buyrun;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsan mısınız? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.