Akıllı Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Akıllı TelefonlarÖncelikle telefonunuza 500+ TL gibi bir para ayırmayı kesinleştirin. Akıllı telefonlar birçok özellik nedeni ile pahalıdırlar. Şuan Samsung’un amiral gemileri Galaxy s5 ve Note 4 ve ikisi de harika telefonlar. Ama Samsung’a bağlı kalmak zorunda değilsiniz.

Öncelikle işletim sistemi seçmeniz gerekiyor. Android, iOs, Windows Phone. Bunların hepsi kendi artıları ve eksileri olan işletim sistemleri. En belirgin artı iOS’da var. Çünkü yapılan cihaz ve yazılım, aynı firmanın elinden çıkıyor. Diğerlerinde telefon üreticisi ve işletim sistemi geliştiricisi farklı.

Fakat bu tip teknolojik ayrımlara pek takılmamanızda fayda var. Çünkü matkap alan kişi aslında matkabı değil, açacağı deliği satın alır. Siz de telefonla yapacağınız işlevleri satın alıyor olacaksınız.

Yakın zamanda satışa çıkan iPhone 6 ve iPhone 6 plus hakkında pek bir bilgim yok. Sadece iPhone 6 plus’ın bükülme ve çatlama şikayetlerinden haberdarım. Ama eminim ki iOS 8 ile çok iyi bir başarı yakalar. Tahmin edebileceğiniz gibi piyasanın en pahalı akıllı telefonları bunlar.

LG’de fiyat performans segmentinde oldukça iyi bir seçenek. İyi giden bataryaları, akıcı kullanımları ve ucuz fiyatları ile piyasaya göz kırpıyorlar. Tabii LG G3 ile Samsung ve Apple’a kafa tutmayı başarabiliyor.

Sony akıllı telefon hiç kullanmadım. Isınamadım bir türlü, köşeli hatlarından mı desem, küçük bir modelinden nefret ettiğim için olabilir. Ama oldukça iyi modelleri olduğu aşikar. Ben fikir belirtmeyeceğim.

HTC’de piyasanın söz sahiplerinden. Aslında akıllı telefon örneklerinin öncüsü HTCdir. One S modelini kullanmıştım. Gayet hoş bir telefondu. Ondan sonra çok telefon kullandım ve HTC’nin yeni modellerini kullanma fırsatım olmadı fakat sağlam malzeme kalitesi, HTC Sense arabirimi ile çok başarılı modelleri var.

iPhone kullanmamamın tek nedeni ekranıydı. 4 inc olduktan sonra bile ekran küçük geldi bana. Ama 6. nesil iphoneler ile bu sorun gidiyor. Tabi benim bütçemi aşıyor. Alamayacak olmamın tek sebebi bu. Ben LG G2 mini ya da S5 mini düşünüyorum şuanda. Salı günü birini alacağım.

Yine General Mobile, Elite modeli ile fiyat/performans sınırlarını zorluyor. Güzel telefonlar üretiyor ve gayet uygun fiyatlarla satıyorlar. Kullanan çok arkadaşım var ama hiçbirinden olumsuz şeyler, şikayet duymadım.

Windows phone tarafında Nokia Lumia modelleri var. Lumialar da çok güzel telefonlar ama ben Windows tarafını sevmiyorum. Piyasadan da çok büyük bir dilim alabilecekleri konusunda görüşüm negatif.

Akıllı telefon alacaksanız 700+ gibi bir fiyat belirleyin bence. Aşağısı akıllı ama yaşlı insanlar gibi. Akıllı bir telefon bu işleri hızlı yapmalı. Oyun, fotoğraf/video çekimi gibi işlemleri iyi yapabilmeli.

Haydin akıllı telefon almaya.

Akıllı Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli” üzerine yorum

  1. Bende akıllı telefon yok ve almayı düşünmüyorum, sitenizi gezerken konuya denk geldim bir kaç birşey yazayım istedim.

    Akıllı telefon alacak kişiler; iPhone 4 ve HTC’yi hiç düşünmesin. Küçük (iPhone 4), işlevsiz (İkiside) ve zamanla kitlenme (HTC) sorunu çıkıyor. Galaxy s5 ve General Mobile ise boyut ve işlev olarak gayet iyi. Resim, video çekme ve oyun oynamayı sevenler için ideal. (Not: Bilgiler arkadaş çevremden 🙂 )..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsan mısınız? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.