Videolu Ders Verme Çalışmalarım

TF238Piyasadaki videolu online teknoloji derslerinin bir kısmını izleme imkanı buldum. Bunları görünce “daha iyisi olabilir” diye düşündüm. Sonra ben de web teknolojileriyle ilgili videolu dersler yapmaya karar verdim.

Mac ile çalıştığım için Camtasia Studio 2 ile ekranı kaydedeceğim, Roland Duo Capture mk2 ses kartı aldım ve Apple Store’dan Blue Snowball mikrofon sipariş ettim.  Ses konusuna ayrıca dikkat ettim çünkü video değil ben konuşacağım. Sesim de boru gibi ama olsun.

“Bir şeyi yapamayanlar öğretirler” diye popüler bir laf vardır. Ben yapanlardanım. Yapan biri daha iyi öğretir düşüncesi içindeyim. Çünkü çoğu şeyi kendim öğrendim. Bir programa bağlı olmadan öğrenmek zor bir şeydir. İngilizce’yi de aynı şekilde öğrendim.

Ben de standart web teknolojisi HTML ile başlayacağım derslere. Ama 5 videoda bunu tamamlamak istiyorum. Öyle 2.3 GB HTML dersi mi olurmuş 🙂

Şimdi tek eksiğim mikrofon ve o da kargoda sayılır. Ben nasıl öğrenmeyi öğrendiysem, izleyenlere de bunu aşılamaya çalışacağım. Çünkü kimse size her şeyi öğretemez. Kendiniz ahtopot gibi konulara el atmalısınız. Ben de her kurs sonunda alıştırma, link ve  kaynak kitaplar vereceğim.

Beğeniye göre video dersleri daha da sıklaştırabilirim. Bu sırada hem görüşleri, önerileri alıp, hem de nasıl devam edeceğimi planlayacağım.

Beni bekleyin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsan mısınız? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.