Emlak Sitesi ve Emlak Portalı Farkı

Emlakçı dediğimizde ülke bazında on binlerce emlak ofisi aklımıza geliyor. A Emlak, B Emlak, C Emlak tarzında. Sizce bu tip girişimci yoğun bir sektörde ayrı ayrı İnternet siteleri tasarlamak mantıklı mı?

Aynı durum kuyumcularda, elektronikçilerde, elektrikçilerde de mevcut. İnternet ortamı değil, gerçek hayatta. Bir araya toplanıyorlar. Bu toplanma başlarda gelir düşürücü gelse de sonra anlaşılıyor ki buraya gelen toplam insan sayısını artırıyor ve bu şirketlere daha fazla müşteri geliyor ve kolektif yarar ortaya çıkıyor.

Emlak Portalı

İnternet’te gezinen bir emlak müşterisi düşünün. Büyük ihtimalle bir emlakçı sitesi değil, portal arıyor olur. Çünkü bir emlak ofisinin profili genele göre az ve çeşit kıttır.

Bu yüzden emlakçıların da emlak portallarına girmelerinin zamanı geldi de geçiyor bile. Bunu sahibinden.com üzerinden izleyebiliyoruz. Emlakçılar artık kendi İnternet sitelerini yaptırmak yerine bu ve bunun gibi portallara kayıt oluyor ve orada dükkan oluşturuyor.

Ama sahibinden.com’un da dezavantajları mevcut. Yüksek bir ücret ödüyorsunuz, markanız önce çıkmıyor, eğer fazla ziyaretçi talep ederseniz astronomik doping ücretleri istiyorlar. Ama sahibinden.com bir emlak portalı değil. Gerçekten çok büyük ziyaretçi kitlesinin sonucunda bu konuma gelmiş bulunuyor.

Halbuki emlak portalları daha yerel, daha amaca uygun tasarlanmalı ve konuları emlak olmalı. Emlakçıları geliştirmeli, kendi marka değerlerini de öne çıkarmalılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsan mısınız? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.