Blog Yazarlığının Gerçek Hayatta İşe Yaraması

Blogger

Bu ilk tecrübem olduğu için ve günlük haayatıma direkt etki ettiği için yazıyorum. 8-9-10 Mayıs tarihlerinde Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi’nde “İstihdam Fuarı” vardı. Bir salonu üniversiteler doldururken diğer salonda da firmalar vardı. Her sektörden yüzlerce firma. Öyle serseri mayın gibi dolaşırken Kovmatik diye bir standa geldim, merak ettim nedir bu diye. Ürünler düşük frekansta ses üreterek fare, yılan, börtü, böceği odaya veya eve sokmuyor.

Benim beğendiğim model de F-50 modeliydi, sadece 10-15 metrekare odalar için. En ucuz ürün de oydu ve fiyatı 70 TL idi. Ben de satış yapan kişiye “siz bunu bana 50 TL’ye verin, ben de bu deneyimimi blogumda yazayım dedim. Arkadaşına sordu “blog yazarıymış” dedi ve bana 20 TL indirim yaptılar. Ben de blogumda bahsedeceğime dair söz verdim. Blogdan çeşitli yollardan fazla olmasa da para kazandım ama bu bir başkaydı. Ben blog yazarıyım deyince bana indirim yapmaları çok hoşuma gitti. Belki warez içerik paylaşıyorum, belki de yasadışı olarak film izletiyorum. Bilmiyorlardı ama blog yazarlığı akıllarında güzel bir yer etmişti.

f-50Bahsettiğim ürün bu. En ucuzu ve en kısa mesafeli etki göstereni. Ama ben odamda güve istemiyorum, böcek, fare vs.. istemiyorum. Bu açıdan çok kullanışlı bir ürün geldi. Henüz bir farklılığını hissedemedim ama iyi diyorlar. Üstelik Atom Enerjisi Kurumu onaylı.

İşe yaramasını umuyorum ama zaten gerekli sertifikaların çoğunu da almışlar. Bu bir gazeteciye kıyak yapmak gibi oldu. Raka önemli değil. “Ben blog yazıyorum, sizden de bahsederim” diyebiliyoruz artık. Çünkü insanlar İnternet’in gücünün farkına varmış durumdalar. E o kadar bahsettik bir de link vereyim, backlink olsun firmaya 🙂 www.kovmatik.com. Sizinin gerçek hayatınıda blog yazarı olmanız bir değişiklik yarattı mı? Ama burada reklam almadan, para kazanmadan bahsetmiyorum. Bundan ayrı olarak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsan mısınız? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.