Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Yarın Bitiyor

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) bünyesinde verilen “Uygulamalı Girişimcilik Kursu” nihayete erdi. Artık sertifika alan girişimci adayları KOSGEB desteğinden faydalanmak için şirketlerini kurabilirler. Sertifikaların gelmesini beklemeye mahal yok, eğitim bitiş tarihinden sonraki gün işletmenizi açabilirsiniz.

Tabi burada girişimci adaylarının en çok zorlanacağı bölüm “iş planı” olacak. Ne doğaçlama doldurulabilecek bir form, ne de bir uzmana yazdırılacak. Bu iş planını yazamayan arkadaşlar işlerinde ne denli başarılı olurlar orası muamma.

Yeni diyebileceğim birkaç kavram dışında ben bu kurstan pek bir şey almadım desem yeridir. Bir şey almadım yalnız kafamda giderilmesi gereken soru işaretleri bıraktı. Zaten bir kursun veya eğitim kurumunun amacı da bu olmalı. İnsanları saatlerce tutup yeni şeyler öğretemezsiniz. Soru sordurmak, öğrenmeye güdülemek en önemlisi.

Kursta eğitimleri veren Dilek Hanım’a çok teşekkürler. Sürekli iş planına değinerek kursiyerleri iş planı yapmaya ittiyse de çok başarılı olamadı. Bunun sebebi Dilek Hanım değil, kursiyerler. Çünkü herkesin kafasında “ben yapacağım işi biliyorum” düşüncesi vardı. Eğer iş planı veya yönetim danışmanlığı konularında profesyonel desteğe ihtiyaç duyarsanız ABİGEM Doğu Marmara kurumu size yardımcı olabilir. Dilek Hanım’da keza bu kurumda da görev yapmakta.

İş planları çok önemli. Bunları kendiniz doldurmalısınız. Örneklere bakın, KOSGEB’in sitesinden iş planında istenen bölümleri inceleyin. Herkese hayırlı olsun o zaman.

 

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Yarın Bitiyor” üzerine yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsan mısınız? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.