Site İnceleme : borsanasiloynanir1.com

Borsa Nasıl Oynanır

Burada site incelerken gerçek hayatta problemler nedir, güzel uygulamalar nelerdir konularından bahsederken bazı yararlı ipuçları ortaya çıkıyor diye düşünüyorum. Bugün inceleyeceğim site : borsanasiloynanir1

Site alan adından da anlaşılacağı üzere borsa ve yan ürünleri konusunda makaleler içeriyor. İçeriğin daha dolgun olması daha iyi olurdu.

 1. Domain
  Domain arama motorlarından gelecek trafik açısından güzel. İlgili anahtar kelimeleri içeriyor. Fakat sonunda “1” rakamı alan adının hatırlanmasını ve aktarılmasını zorlaştırır. Düşünün laf arası arkadaşınız ya da başka biri sitenizin ismini duyuyor. Google’da “borsa nasıl oynanır” diye aratınca 6. sırada. Önündeki 5 site de benzer konular işleniyor. Kullanıcı bu sitelerden birine girip orada kalabilir.

  Ayrıca telefondan veya yüz yüze domaini söylerken sondaki “1” rakamının “bir” ya da “1” şeklinde olup olmadığını ekstra açıklamanız gerekir. Bu da hatırda kalıcılığı düşürüyor.

 2. Reklamlar
  Sitedeki reklam yoğunluğu biraz fazla. Özellikle header bölümünde ve yan bölümlerde. Bu tabi siteyi kuran kişinin insiyatifindedir ama daha katma değerli reklamlar alınabilir diye düşünüyorum. Çünkü reklam da sitenin bir parçasıdır. Konu ile ilgili reklamlar sitenin içeriğini zenginleştirir.
 3. Grafik Tasarım ve Kullanılabilirlik
  Grafik tasarımda çok sorun gözükmüyor. Benim bir tavsiyem şu; ana background imajını fixed olarak tanımlamak. Konulara ulaşım çok kolay. Aradığınız içeriği kolayca bulabiliyorsunuz. Sitede Google Web Fonts API’si kullanılmış ama Türkçe karakterlerde sorunlar var, bu da ilk bakışta göze çarpan detaylardan.

Ayrıca bu konuda bilgisine güvenen editörleri de bünyesine katmak istiyor. Yazacak bir mecrası olmayan ama bu konuda bilgili kişiler editör olabilirler.

Yazılarda çok fazla yoruma rastlamadım. Tartışma yaratacak konular üzerine gidilebilir. Burada yapay tartışmalardan bahsetmiyorum. Kullanıcıya da kendi fikrini söylemesi için soru sorun, kabul gören kurallara karşı fikirleriniz varsa yazmaktan çekinmeyin ve bir tartışma ortamı yaratın.

Site İnceleme : borsanasiloynanir1.com” üzerine yorum

 1. Merhaba ben borsaya yeni girdim ve piyasa hakkında araştırma yaparken gördüm yazınızı. Güzel bir inceleme yazısı olmuş, http://www.borsanasiloynanir1.com‘u düzenli olarak takip ederim. Özellikle altay bilgin tarafından yazılan içerikler oldukça kaliteli ve alanında benim gördüğüm en fazla fayda sağlayan içerikler. Zaten bir blogu başarılı yapanda onun okurlarına sağladığı faydadır diye düşünüyorum. Son olarak web sitenizi beğendim, güzel konular var takip listemdesiniz artık. İyi çalışmalar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsan mısınız? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.