Samsung Galaxy Tab 3 7.0 Deneyimleri

Galaxy Tab 3 7.0Bugün TTNET sözleşmeli olarak elime geçti. Beklentim yavaş bir tabletti. Ne de olsa rayiç bedeli TTNET tarafından 432 TL belirlenmiş. Tabletin ekranı adından da anlaşılabileceği gibi 7 inç. Günlük  ihtiyaçları görmesi bakımından muazzam. Evet bir ipad değil ama 400 TL civarında bir maliyetle edinilebilecek en iyi tabletlerden.

Tek kötü yanı dahili hafızası 8GB. Zaten yarısını Android ve Samsung’un varsayılan olarak yüklü gelen programları kaplıyor. 4 GB boş yer kalıyor. Bu da uygulamalar için yeterli düşüncesindeyim. Kitaplar, ses dosyaları vs.. içerik için 16 GB MicroSD kart fazlasıyla yetecektir.

Öncelikle ben Touchwiz arayüzünü Nova Launcher ile değiştirdim. Hem alışkanlık hem de performans açısından. Web tarayıcı performansı gözüme battı. Yoksa native uygulamalar sorunsuz çalışıyor. Zaten animasyon ölçeklerini sıfırlayarak kullanıyorum.

MicroSD desteği hoş. 7 inç boyut özellikle kitap okumak için harika. Bataryası da yüklü kullanımda 4-5 saat götürüyor. 3,5 saatte şarj oluyor. Maçkoloik yükleyip iddia makinesine de dönüştürebiliyorsunuz 🙂

Tablet Android 4.1 jelly bean ile geliyor. Bunu çok yadırgamadım. 1.2 Ghz çift çekirdek işlemci ve görece güçsüz sayılabilecek bir grafik işlemcisi ile geldiğinden yerinde olmuş. Güncelleme gelmeyeceğini düşünüyorum, bu durumda da cihazı root edip Samsung’un gereksiz programlarını kaldırmak niyetindeyim. Ama şimdilik orjinal hali ile kullanalım bakalım, ne kadar verimli, sonra böyle bir yol denenebilir.

Tablet için “gönül rahatlığı ile alabilirsiniz” diyebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsan mısınız? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.