Insparkus Vizyon Deneyimi

Insparkus, interaktif bir kariyer danışmanlığı sistemi. Belli soruları yanıtlıyorsunuz, sonra koçunuz değerlendirme yazısını size iletiyor. Aşağıda Insparkus Vizyon eğitimi ile ilgili deneyimlerim var;

Ne Bekledim Ne Buldum?
İlk eğitime başvurduğumda bunu birçok kez kötü deneyim yaşadığım kişisel gelişim kitaplarına benzer öğütler içeren bir video eğitim seti zannetmiştim. Öğütler bazen iyi olabilir ama en önemlisi beni sonuca götürmeleri değil, o yola giderken neler yapacağımı kararlaştırmam için bana sorduğu sorular olur.

Insparkus Vizyon eğitimine başladığımda interaktif bir ortam karşıladı. Şunu bunu yapın diyen bir eğitimci yoktu. Bana sorular soruyordu, daha önce hiç sormadığım şekillerde.

 

Yöntem
Insparkus Vizyon eğitimi, hatta buna eğitim değil, terapi de denilebilir, bana kendime hiç aklıma gelmeyen soruları sordu ve düşünmeye sevk etti. “Kendinizi 10 yıl sonra nerede görüyorsunuz” gibi klişe sorular da değildi. Özellikle adımların birbirinden soyutlanması çok yerindeydi. Doldurulacak koca bir form gibi algılamamı önledi.

 

Değerlendirme
Insparkus Vizyon eğitimi isminin hakkını veren bir eğitim aktivitesi. İstediğiniz hedeflere ulaştınız, o anda neler yapıyorsunuz gibi sorular geldi. Bu düşünce yapısı çok farklıydı. Bana neleri yaparak buraya gideceksin demiyordu. Aksine “hedefine ulaştın, çevrene bak” diyordu. Neredesin, ne yapıyorsun? Bu piyangoda büyük ikramiyeyi kazanınca yapılacakları düşünmek gibiydi. Ama bana piyangoya katılmamı da bilinçaltında tetikliyordu. Katılmazsan kazanamazsın, kaybedemezsin de.

Bazı bölümler canımı sıktı. Sadece sesten ibaret konuşmacı bana gözlerimi kapamamı, nefes egzersizi yapmamı söyledi. Bu tür şeylere hep önyargılı olmuşumdur. Zaten koçum da bunları tek tek okumuştur, kendisine de ilettim.

Sorular çok önemlidir. Bir cevap yeni bir soru getirmiyorsa tam bir cevap değildir. Insparkus Vizyon eğitimi bana cevap vermedi. Ama bir sürü soru ile baş başa bıraktı. Bu sorular çok değerlidir. Bu soruları kendime sorduğum için çok keyiflendim. Sordukça Insparkus’a daha samimi oldum.

insparkus

 

Koçun bana yanıtı sanırım 4 ila 5 gün arası bir sürede geldi. Cesaretlendirici ve dikkat çekiciydi. Özellikle rahatsızlığım üzerinde durması kişiye özel bir değerlendirmeden geçtiğimi hissettirdi.

Teşekkürler Insparkus

Insparkus Vizyon Deneyimi” üzerine yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsan mısınız? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.