Akıllı Telefon Zulmü

Fake IphoneTeknoloji ile, akıllı telefonlarla ilgili biriyseniz sürekli bir soru bombardımanı vardır, şahit olmuşsunuzdur. Elime öyle telefonlar geçiyor ki, mesela iphone 4 kasalı ama içinde android teması yüklü, değişik bir işletim sistemi. Android desen değil, iOs desen değil. Bana verip “İnternet’e girmiyor, bi bakıver” diyorlar. Yahu neyine bakayım, senin gibi ilk defa görüyorum bu telefonu.

Hep kısa yoldan zengin olma, köşeyi dönme veya bir şeyi ucuza kapatma gayreti içerisindeyiz. Yani biz salağız gidip 1600 verip telefon alıyoruz. Sen gidip 250 TL’ye yetişkin içerikli sitelerde cirit atacak telefon alacaksın. İçten içe “he he 250 TL’ye kapattım, millet 2.000 TL veriyor” düşüncesi var. Hayır, yine yanılıyorsunuz. Kısa yoldan para getiren şeyler ya çok risklidir, ya da illegaldir.

Gidin alın bildiğimiz menüsü olan, tuşlu telefonlardan. Siz de rahatlayın, ben de. O telefonlarla azap çekeceğinize adam gibi telefonunuz olsun. Ne kadar para o kadar köfte ama 1 TL paran varsa köfte değil, bisküvi yiyeceksin. Bunun da bilincinde olman lazım.

Bu her iş kolunda, eğitimde, alışverişte geçerlidir. Bazı şeyleri tamamı ile şansa bırakmışız. Şansımıza güzel bir telefon gelir, 2 ayda sular seller gibi İngilizce konuşurum diye umut etmek. Hiç süreklilik, sebat etmek, emek vermek yok işlerimizde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsan mısınız? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.