Bana Bunu Yapma İşte

Öyle kötü bir şey yapmadılar bana. Mesela üyeliğimi silmediler, yorumumu silmediler. Yaşadığım basit bir deneyim. artisiksisi.com (Artısı Eksisi) sitesini fark ettim bugün. Güzel fikir. Sitenin içerik politikası hakkında bazı düşüncelerim var ama bunlardan bahsetmeyeceğim şimdi. Bugün aldığım Samsung Galaxy s4 telefonu arattım ve o sayfaya gittim. Aşağıda görebileceğiniz gibi iki bölüm çıkardı; artısı ve eksisi. Ben artı özellik yazdım 2 tane ve gönder tuşuna bastım.

artisieksisiBana aşağıdaki pencereyi çıkardı.

artisi_eksisi_2

 

Ne var bunda? Üye olmanı isteyebilir diyebilirsiniz ama bundan önceden haberdar olmalıydım. Benim 2 paragraf yazı yazdığımı düşünün oraya, birden üye olun uyarısı. Ben burada üye olmak istersem benden ne kadar bilgi isteyecek, mail aktivassyonu istiyor mu diye sordum kendime, sonra kısa yorumumu görmezden gelerek siteden çıktım.

Bu benim kullanıcı olarak yaşadığım bir deneyimdi. Ben o yorumu yazarken siteyi analiz etmiyordum. Ama sonuçta o yorum oraya eklenmedi. Bir ziyaretçi lütfedip sizin için yorum yazıyor ve siz onu kaydetmiyorsunuz.

Bir de yorum yazmak için üye olmama opsiyonunun her zaman olması gerekir. Bir konuda fikrim olabilir ve yazma isteğim, ama bunun için üyelik rutinleriyle uğraşmayı tercih etmem. İlla forumlardaki gibi rep puanı kazanmak istemiyor olabilirim. Sadece fikrimi dile getiriyorum.

Yapılacak şey sadece;  yorum kısmına bakıldığında sadece üyelerin yorum yazıyor olduğu belli olabilir. En kötü ihtimal yorum kısmına tıkladığımda veya veri girmeye başladığımda bana uyarı verebilirdi.

 

Bana Bunu Yapma İşte” üzerine 5 yorumlar

  1. Kardeş neden böyle gereksiz şeyler yazarak hem kendi hem de bizim zamanımızı çalıyorsun. Tek derdin bu olsun!!

  2. Merhaba Ahmet,

    Zamanımızı çalıyorsun derken, ben makaleyi size yazdırdığımı hatırlamıyorum. İkincisi size göre gerekli olmayabilir, bunun için özür dileyemeyeceğim çünkü gereklilik göreceli bir kavramdır. Bence gayet gerekli bir tespit.

    Buradaki yazılar benim sorumluluğumdadır. Siz neden böyle veryansın ettiniz anlamadım. Sonuçta mail adresinize reklam yaptığımı da hatırlamıyorum.

    Blogun konusuna da pek vakıf olduğunuzu sanmıyorum ama yorum için teşekkürler yine de.

  3. Teşekkürler Salih. Bir önceki yorumda yazının gereksiz olduğu söylendi. İnsanların zamanını çalıyormuşum. Burada 100 kişi de gereksiz yazsa, ben bu yazıyı yine kaldırmam. Ama bunu söyleyen düşünce yapısını anlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsan mısınız? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.