Gorilla Glass Teknolojisi

Gorilla Glass, çeşitli cihazların ekranlarında kullanılan bir teknoloji. İsminin çağrıştırdığı üzere sağlam, çizilmez ekranlar sağlıyor. Tabi bu hiç çizilmez demek değil. İlla çizikler olacaktır. Benim HTC One S’im Gorilla Glass teknolojisini kullanıyor. Ama ben ilk zamanlarda mat bir ekran koruyucu takmıştım. Ekranımın o kadar da net olmadığını düşünüyordum. Mat koruyucuyu çıkardıktan sonra netliğe inanamadım ve İnternet’de ufak bir araştırma yaptım.

Gorilla Glass ekranlar sağlam oluyorlar, çizilmeye dayanıklı oluyorlar. Ama bu hiç çizilmeyecekleri anlamına gelmiyor. Bunun dışında koruyucu filmler güneş ışığı altında daha iyi görüntü sağlamaya yardım edebiliyorlar. Yabancı bir forumda bir kullanıcı “Zaten topu topu 2 sene kullanacağım, neden konforunu sonuna kadar kullanmayayım” demiş. Hak verdim. Özellikte mat filmler görüntü kalitesini inanılmaz düşürüyor. Ayrıca safi ekran  daha iyi tepki veriyor ve cam hissi çok güzel.

İpadim’de de koruyucu film var. Acaba onu da çıkarsam mı diye araştıracağım şimdi. Eğer Gorilla Glass ekran ise onu da çıkartırım.

Gorilla Glass candır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsan mısınız? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.