Elemanonline Tekrar Yayında

Tam hatırlamıyorum ama bundan yaklaşık bir ay kadar önce elemanonline.com sitesi kapanmış veya düzgün görüntülenemiyordu. Kendisi orta direk işler bulunabilen bir site. Kimse ODTÜ, Boğaziçi mezunu olmanızı istemez. Güzel bir eleman/kariyer sitesidir.

Geçen hafta bu kapanışın ardından tekrar açıldı. Ne kullanıcı hesabı kalmış ne de cv. İlanlar silinmiş, tek tük yenileri eklenmiş haldeydi. Sonra elemanonline.com elemanonline.net olarak ismini değiştirdi. Bu açılan kısa sürede eklenen ilanlar, oluşturulan kullanıcı hesapları ve CVler gitmişti. En son yedek aldıklarını yüklemişler.

Elemanonline’da nasıl bir kriz yaşandı bilmiyorum ama bu krizi hiç iyi yönetemediği aşikar. Domain değiştiğine göre ortaklar arası bir husumet veya domain sahibi 3. bir kişinin yarattığı sorunlar.

Bu durum çok sürmeyecektir. Elemanonline yeniden toparlanacaktır. Ve oradan iş bakmaya devam edeceğiz. Ne yaparız sensiz?

#dayanElemanOnline

Elemanonline Tekrar Yayında” üzerine 5 yorumlar

 1. Merhaba,
  eski adıyla elemanonline.com ortakların anlaşamaması sonucu isim değiştirip elemanonline.net olmuştur fakat yeni isimle bu ortak ücretli sisteme geçmiştir ancak elemanonline.com.tr ile yayında olan site halen eski yöntem ile ücretsiz olarak yayınına devam etmektedir.

  Eleman Online’da ücretsiz ilan vermek isteyen firma sahipleri elemanonline.com.tr üzerinden devam edebilirler.

  Kaynak: http://www.r10.net/1067546465-post13.html

 2. Eleman Online iş ilanları ve eleman ilanları sitesidir.

  2008 yılından beri http://www.elemanonline.com alan adı üzerinden yayın yapmakta olan web sitemiz, bilişim suçu teşkil eden bir saldırıya maruz kalmıştır. Söz konusu saldırıyı yapan kişiler hakkında yasal süreç başlatılmıştır. Adli süreç sonuçlanıncaya kadar web sitemiz, şirketimize ait olan http://www.elemanonline.com.tr alan adı üzerinden yayın yapmaya devam edecektir.

  “Elemanonline” markasının tüm kullanım hakları münhasıran şirketimize aittir. Ticari markamızı kopyalamak ve taklit etmek suretiyle, hukuka aykırı yayın yapan http://www.elemanonline.net web sitesinin şirketimizle hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır.

  Saygıyla bilgilerinize sunar, anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz.

  DB Danışmanlık Hiz. Ltd. Şti / elemanonline.com.tr

  1. sayın com.tr sahipleri şimdiye kadar aklınız neredeydi şimdi mi fark ettiniz bilişim suçu işlendiğini acaba bırakın bu karalama kampanyalarını işini iyi yapan kimse herkes oraya gider .belli ki ortaklarınızla aranızda sorunlar var bu şekilde halledemezsiniz en iyisi siz uzlaşmaya bakın…

 3. Elemanonline ne oldu bu güne nasıl geldi…bildiğiniz gibi elemanonline ilk olarak com olarak yayındaydı sonra kapandı açıldı .işte tam bu süreçte yaşanan gerçekler …
  Elemanonline 2008 yılında işkur tarafından sitenin sahibine özel istihdam belgesi alması gerektiğini gösteren bir uyarı gönderdi aksi taktirde sitenin yayından cezai işlem uygulanacaktı…
  sitenin sahibi başka bir işte çalışıyordu ve yeni bir şirket bu belgenin şartlarını karşılamak zor görünüyordu..daha sonra sitenin asıl sahibinin arkadaşları db danışmanlık firmasının sahibiyle tanıştırdı..bu adam siteyi kendi şirketi üstüne alacak sonra işleri yoluna koyup şartları karşıladıklarında geri vercekti. ABİLİK yapıp yardımcı olacağını söylüyor….BU şekilde anlaşıyorlar sonra sitenin sahibi olan gençler çalıştıkları işlerinden ayrılıyor ofis kiralıyor sonra ABİLİK yapıp destek olacak şahıs bende ortak olacağım diyor tamam diyorlar ama site hala db danışmanlıkta yasal olarak ama domain kontrolü ve herşey bu diğer gençlerde…zaman ilerliyor iş para kazanmaya başlıyor ve BU ABİNİN iştahı kabardıkça kabarıyor ve gençleri saf dışı bırakıp işe tek başına sahiplenmek istiyor..herşey bundan sonra yaşanıyor…ve site kapanıyor işin esas sahibi emekleri çalınan gençler ELEMANONLİNE.NET açıyorlar ve hukuki süreç başlıyor .hergün yeni bir şey buluyor SAYIN ABİ ve bu gençlerde artık bu süreçten markanın kirlendiğini düşünerek ELAMAN.NET geçiyor..tabi SAHTEKAR ELEMANONLİNE.COM.TR yalanlara yalan katarak insanları kandırıyor..davanın kazananı henüz yok sonuçlanması yıllar sürecek belkide ..ŞİMDİ SİZDEN ELEMANONLİNE.COM.TR boykot etmeye çağırıyorum..
  olayları yakınen gören ve bunları yazmak zorunda hisseden bir dost….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsan mısınız? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.