Htc One S ve Jelly Bean

Bundan 5-6 ay kadar önce Teknosa’dan aldım HTC One S telefonumu. Tahmin edilebileceği üzere snapdragon s3 işlemcili 1.7 GHz versiyonu. Teknik özellikler kısaca;

  • Amoled ekran
  • 1.7 Ghz hızında çift çekirdekli işlemci
  • 3.5mm kulaklık girişi
  • Micro USB evrrensel şarj özelliği
  • 8 MP Led flaşlı kamera
  • 1080p video kaydı

Hızlı bir telefon. İlk aldığımda Android 4.0.1 Ice Cream Sandwich yüklü idi. Daha sonra jelly bean güncellemesi geldi, iyi ki de geldi. Performansı ve kararlılığı arttı. En azından Iphone 4s’e bakıp ahh ahh çektirmiyor.

Bundan bir önceki telefonum da HTC idi. Incredible S güzel bir telefondu. Ben galiba Samsung’a yaşadığım i5700 Galaxy Spica travmasından sonra güvenemeyeceğim. Samsung bana sorun, dayanıksız malzeme ve hantallık hissi anımsatıyor. s3 ve s4 gibi başarılı telefonları var evet ama ben o fiyatlara her zaman HTC tercih edeceğim. Mesela Galaxy s4 yerine HTC One gibi.

Bir de şu var ki; Samsung’un android ile gelen ama 5 para etmez çok telefonu var. Galaxy y, Galaxy Pocket gibi. Ölümüne düşük teknik özellikler ve ucuz fiyat. Ama HTC’nin bu tip telefonları varsa da azdır.

Bilançosu kötü şeyler söylese de One modeli ile gereken ilgiyi topladığını düşünüyorum. Tek önerim modelleri artırmamalı ve Samsung gibi s2, s3 numaralandırmasına girmesidir. Yoksa Desire X, Cacha, Desire S gibi kafa karıştıran modeller kötü imaj bırakabilir.

#dayanHTC

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsan mısınız? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.