Girişimcilik Engel Tanımaz

Girişimcilik engel tanımaz projesi Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Gen. Müd. ve KOSGEB tarafından gerçekleştirilen, özürlü vatandaşlarımızı da hayata kaymak için düzenlenmiş bir projedir. İlk başta İstanbul, Ankara, Gaziantep, Erzurum illerinde eğitimler başlayacak, gelen talebe göre diğer illerde de kurslar açılabilecek. (Beni aradılar, yarın bilgilendirme toplantısı var, demek ki başvuru sayısı Kocaeli’de hatırı sayılır rakamlara ulaştı.)

Kurslar engellilerin her türlü engelini düşünülerek düzenlenecek. Mesela görme engelliler için ekran okuyan yazılımlar, ortopedik engelliler için uygun bina yapısı gibi.

70 saatlik bir girişimcilik eğitimi var. Bunun sonunda girişimciler koçlarla birlikte iş planı hazırlayacaklar. İyi yapılmış iş planları için yeni girişimci desteği verilecek. Bundan sonra da engelli yalnız bırakılmayacak. Koçlar işletme kurulumundan iş geliştirmeye kadar yardım edecekler.

Girişimcilik ekonomilerin lokomotifidir. Ekonomik kalkınma ve işsizlik sorunlarına çözümlerin temelinde girişimcilik yer almaktadır. Özellikle engellilerin yok sayılmaması, onların da hayata katılması açısından çok önemli. Al özürlü maaşını yaşa denmiyor. Gel, iş fikrin varsa olgunlaştıralım, yardım edelim deniyor.

Yarın toplantıya gideceğim anlatılanları yine burada yazarım.

Ekleme : işte yaşananlar
http://www.cancilar.net/2013/06/06/girisimcilik-engel-tanimaz-fiyaskosu/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsan mısınız? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.