Taşındık!!!!

Bu bir yerel gazetedeki gazete sahibinin köşe yazısının başlığı. Tahmin edebileceğiniz gibi bu İnternet gazetesi ofisini taşımış. Ne güzel de bana ne? Bir gazete sitesine ne için gireriz? Haber. Ama özellikle yerel haber. Çünkü hiçbiri ne teknolojik yönden ne de içerik dolgunluğundan günlük yayın yapan basılı gazetelerin sitelerinin yanına yaklaşamazlar bile. Ben sadece Kocaeli’deki yerel gazeteleri biliyorum. Hatta bunlardan 1-2 tanesini ben yaptım.

İlk gazete sistemi yazarken bir gazetenin açılışı oluyordu, heyecanlılardı. Saat gece 2 biz uğraşıyorduk, neden? Bekleyenler varmış. Bırakın Allah aşkına. Hayatın sırrını mı vereceksiniz?

Kopya içeriğe hepimiz karşıyız. Ama bunlar kopyadan da beter. Bir grup insanın yazı yazıp, onların okuduğu İnternet siteleri. Bir de nedense her gazete kuran da süper bir yazar gibi günlük yazısını en başa koyar, süsler vs.. Paragraf bulamazsınız, tek tek cümleler yazılmış ve iki Enter tuşu ile 2 satır aşağı inilmiş. Yazı dolgun gözüksün diye…

Ben ilk gazetenin programlamasını bitirdiğimin sabahı köşe yazısında benim de adım geçiyordu. Acaba ne yazdılar diye okudum. “Ve sonra Gökhan ağlıyordu”. Yahu ne ağlaması, umurumda mı sizin gazeteniz? Yani okuyucu yok yazar yok. Tabi bu genellemeyi birkaç siteyi ayrı tutarak yapıyorum. Onları da bilen bilir zaten.

Kişisel ricam, köşe yazısı yazdırmayın. Şuna benzer yazılar görmek istemiyorum;

Gördüğüme inanamadım…
Nasıl olabilirdi?
Şaşırdım.
Böyle bir şey aklımın ucundan geçmezdi.
 

Yahu bu kadar basit cümleler olur mu? Türkçe mi öğretiyorsunuz? Giriş, gelişme, sonuç denen bir şey yok. En azından konunun akışı yok. Aynı chat yapar gibi yazıyorlar. Gidin yazı yazmadan önce biraz kitap okuyun.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsan mısınız? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.