İnsanı Soğuk Soğuk Terleten Bir İletişim Formu

Bu aşağıda gördüğünüz imaj bir ödeme sisteminin iletişim sayfası. Bu sayfaya girme amacım ödeme altyapısı ve API dokümanları hakkında bilgi edinmekti. Forma biraz bakın lütfen sonra da neler çektim dinleyin;

Site : https://www.epin.com.tr/

iletisim_formu

Birincisi çok gariptir ki benden adres, il, ilçe ve inanılmaz ama posta kodu isteniyor. Arkadaşım, sipariş vermiyorum, iletişim formu burası, sen çok yanlış gelmişsin. Neyse oralara yazdım bir şeyler.

Sonra mesaj kısmına geldim. Mesajda öncelikle bu gibi bilgilerin istenmesinin saçmalığından   bahsettim. Ama daha sonra bunu silmek zorunda kaldım çünkü 100 karakterden fazla mesaj yazamıyoruz. Neyse bu fazlalığı çıkardım, metni de sadeleştirip 80’e kadar indirdim ama muhtemelen karakter kodlaması yüzünden aynı hatayı vermeye devam etti “mesaj 100 karakterden uzun olamaz.

Ne yapayım şimdi? Mesaja telefon ve eposta adresimi gireceğim ve “beni arayın” diyeceğim. Aklıma başka bir ihtimal gelmiyor. Bir de yarın pazar ve müşteri pazartesi işin sonlanmasını istiyor. Muhtemelen yarın telefonlara da yanıt alamayacağım.

Ne kullanıcı deneyimi kaldı ne kullanılabilirlik. Resmen vahşet. Bir tür işkence bu bence. Bakalım telefonumu yazıp “beni arayın” diye not düşeyim, belki işe yarar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsan mısınız? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.