Arka Plan Görselini ve Header Görselini Değiştirdim

Lütfen Girmeyin
Lütfen Girmeyin

Öncelikle bunun bir nedeni yoktu. Birincisi simsiyah arka plandan sıkılmıştım. Böyle daha güzel durdu kanımca. Sonuçta benim blogum. İstediğimi yaparım.!!!!

Şaka bir yana üst(header) görselini klavye olarak değiştirdim. Bu çok ucuz ve modası geçmiş gibi durabilir ama bu tasarım için değişmedi. Siteye yanlışlıkla gelmiş çılgın sörfçüler için değiştirildi. Bu sayfanın teknoloji ile ilgili olmasını sağlamak için.

Başlığa da “Gökhan Çancılar Teknloji Blogu” yazdım. Bu da alakasız kullanıcılara zaman kaybettirmemek için. Olaya bak ya, millet neler yapar;kullanıcılara ne arayüzlerde, yardımcı olurlar ne de işlevlerde. Ben burada müşterim olmayan birinin çıkarını gözetiyorum. Hiç gezme abicim alakan yoksa. Hemen geri tuşuna bas diğer sitelere atla. Şimdi yazarken aklıma geldi. Bu değişiklik Bounce(hemen çıkma oranı) Rate’i bayağı yükseltecektir. Normalde kullanıcılar belki 1-2 yazı okuyorlardı bu sitenin ne iş olduğunu öğrenmek için. Bounce oranını da geçtim, size bir şey vermiyorum, bir şey de almayayım.

Yeterki siz mutlu olun. Daima kullanıcı deneyimi!

Kullanıcıyı düşünmek, kullanıcı deneyimini artırmak bir teknikler bütünü değil. Bir yaklaşımdır. Bu örnekteki gibi bir durumda bile kullanıcıya “sayfa gösterimim artsın” gözüyle bakmamalıyız. Eğer konu ile alakasız bir kişi 5 makaleye girerse ve o 5 gösterim size sembolik 1$ kazandırdıysa bu alın teri değildir, tabir yerindeyse bu tırnakçılıktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsan mısınız? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.