Her Müşteri Bir Deneyimdir

İsterseniz eve kapanıp ne kadar hazır paket program yazarsanız yazın, müşteri isteklerini görmedikten sonra size sadece kodlama deneyimi getirir, fazlasını değil. Bundan 1 sene önce falan bir e-ticaret sistemi yazdım. Evet kodlama ilkel, yamalı bohça gibi oldu. 4 tane web sitesi bu yazılımı kullanıyor. Ayakkabı satanda ayak numarası renk ekledik, beyaz eşya satanda başka değişiklikler oldu vs….

Oturup bilgisayarımda bir e-ticaret sitemi yazabilirim ama müşteri isteklerinden haberim yoksa bu çok genel, muhtemelen sonradan yamalı bohça olacak bir sistem olur. Beyaz eşya satan firma ile ayakkabı satan firma aynı isteklerle gelmiyor.

Ayırca beyaz eşya satan sitenin kategorileri ve ürünlerini eklemek benim sorumluluğumdaydı. Ofiste ürünleri paylaştık ve girmeye başladık. Ne kadar zor ürün giriliyormuş, inanamadım. Nasıl bu kadar zor yapmayı başarmışım dedim.

Bunların hepsi hiçbir kitapta yazmayan değerli deneyimler. Ne yapın ne edin müşteri bulun. Eğer işe yeni başlıyorsanız bedavaya bile iş yapabilirsiniz. Uzun vadede alacağınız paradan daha değerli şeyler sunacaktır size.

Her Müşteri Bir Deneyimdir” üzerine 2 yorumlar

  1. kesinlikle katılıyorum, baştan savma o kadar çok yazılım var ki, herkes birşey yapmış ama hepsini bir arada yapan çok az kişi var, yaptığınız işle gelen talepler bazen o kadar farklı oluyor ve o kadar uyumsuz oluyor. En iyi deneyim yaşayarak yapılandır, o yüzden yukardaki metin bencede çok mantıklı ve her yazılımcının dikkat etmesi gerekn bir olay

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsan mısınız? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.