Müşteriler Böyle İstiyorlar

Müşteri
Müşteri

Hayır edendim! Müşterilere senelerce öyle ürünler, hizmetler sunarsanız tabi ki bu hizmeti talep etmeye devam edeceklerdir. Tahoma 11px güzel gözüküyor, müşteriler de beğeniyor.  Beğenmesin, o yazıyı insanlar okuyacak 7’den 70’e, özürlü, yaşlı vs….

Henry Ford’un güzel bir lafı var, daha önce da yazmıştım; “Eğer insanlara ne istediklerini sorsaydım, benden daha hızlı koşan atlar isterlerdi”. Bu cümle çok güzel özetliyor olayı. Müşteri ne istediğini bilmez. Bu işin içinde siz varsınız, o emlakçı veya mobilyacı.

Görüşmeye gittiğinizde 1-2 site açıp bunlar gibi dediği anda ağzını kapatın. Her firmanın, her işletmenin kendi hedefleri, kendi stratejileri vardır. Sunduğu ürün ve hizmetler farklılık gösterebilir. Bu yüzden o siteleri kapatmasını rica edin ve ne istediğini sorun. Web sitesinden ne bekliyor? Ne ölçüde faydalanacak? Bunları öğrenin. Müşteriye kalırsanız işiniz gerçekten zor.

Müşteriler böyle istemez, yanlış fikirlere sahiptirler sadece ve bu fikirleri sizin yıkmanız ve yeniden inşa etmeniz gerekir. Müşteri kraldır ama kendi ofisinde, İnternet üzerinde kral benim. O sadece sarayın sahibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsan mısınız? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.