İnsan Olmak

Bu tamamen konu dışı bir yazı, isteyen pas geçebilir. Yandaki fotoğrafı da paylaştığım için özür dilerim ama ne tür insanlarla yaşadığımızı görmek için ibretlik.

Sakin bir hayvan bir hayvansever tarafından sokakta bulunmuş. Sağ arka ayağı kesilmiş. Fotoğrafta da fark ettiyseniz, bir araba çarpması, kavga izi değil direkt kesilmiş.

Ben anlam veremiyorum. Masum bir hayvana nasıl bu işkenceyi yapabilirsin? O köpeğin masum bakışları bile engelleyemediyse seni bence sen insan suretinde bir yaratıksın.

Hadi çok havlıyor, sağa sola saldırıyor, gittin vurdun kafasına öldürdün. Bu da canavarlık ama en azından işkence çektirilmez. Burada hayvanın ayağını kesiyorsun ve yaşar halde bırakıyorsun. Bir uzvun kesilmesinden bahsediyoruz. Hiç mi empati duygun yok, hayvanın çekeceği acıları tahmin edemiyor musun?

Köpek zehirlendi, köpek öldürüldü gibi haberleri izlerken yine kızardım ama bu vahşice bir şey. Türk ceza kanununda “canavarca hislerle cinayet” diye bir durum vardır. Canlı canlı uzuv kesmek, yakmak gibi. Bu tam ona uygun. Neyse ki tedavi edilmiş kızımız, insanlardan hala korkuyor, ne yapsın haklı sayılmaz mı?

Konuşabilmen seni insan yapmaz. Düşünebilen demiyorum çünkü öyle bir yeteneğinin olmadığını düşünüyorum. Umarım İlahi herhangi bir güç varsa bunun hesabını senden sorsun.

İnsan Olmak” üzerine yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsan mısınız? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.