Bugünkü Ziyaretçi Sayısı

Web sitelerinde kullanıcının gördüğü istatistiklerde görebildiği bir istatistiktir. Yahu ben haber sitesine kaç kişi girmiş diye girmiyorum ki. Ben haberimi okuyup çıkacağım. İster günde 1.000.000 ziyaretçi ağırla ister 5, 5. de ben olayım, hiç fark etmez.

Ziyaretçiye sitede saat gösterin, döviz kuru, borsa, altın, hava durumu, namaz vakitleri, imsakiye. Koyun koyun hepsinden karışık. Bu ne ya Çin mantığı gibi. Sitene saat koymuşsun ben salak mıyım bilgisayarın saatine bakamıyorum. Veya imkb’ye girip en güncel istatistikleri alamıyor muyum?

Web sitesine ekleyeceğiniz her özellik onu bir adım daha karmaşıklaştıracaktır. Bu karmaşıklığı fayda/maliyet oranına bakarak yönetirsiniz. Ekonomide de aynıdır. Bir şey çoksa fiyatı düşük, azsa talep olmadığından fiyatı ucuzdur. Bu kadar çok özelliği sitenize koyarsanız daha önemli bölümlerin değerini azaltırsınız. Unutmayın kullanıcılarınızın kafası çok dolu, çok meşgul. Lütfedip sitenize gelmişler onca alternatif arasından, onlara iyi davranın, istediklerini verin. Pop-up reklamlarla deneyimlerinin içine etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsan mısınız? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.