Haftanın 6 Günü Çalışmak

Genel çalışma şeklidir. Haftanın 6 günü çalışılır, ofislerde bazen öğleden sonra çıkış olur. Ben 2 aydır 6 gün çalışıyorum ve sadece cumartesi 4 de çıkıyorum 6 yerinde. Programlama / tasarım / pazarlama/ ticaret fabrikada üretim işçisi olarak çalışmak gibi değildir. İnsanın boş vakti olmalı ve kendini sürekli güncel tutmalıdır.

6 gün çalışınca pazar mecburen geziliyor. Ee ne kaldı? Akşam 6’da çık eve gel yemek ye saat 8. Yatmaya 4 saat kaldı. Ben bu arada ne okuyayım, ne konuda geliştireyim kendimi? Çalışma günümün 5’e düşürülmesini isteyeceğim. Bu şekilde fazla çalışamam gibi geliyor. CSS yazarak geçen hafta ve bilgi namına taş üstüne taş koymuş değilim ve bu beni çok rahatsız ediyor. Bir de insanın işini özlemesi lazım. 2 gün tatil de bunun için yeterli.

Eğer programcıyı 7 gün çalıştırırsanız 3 günlük performans alırsınız. 5 gün çalıştırırsanız 4 günlük performans alırsınız. Hangisi daha mantıklı? Üstelik bu öğrenme ve bilgi yenileme şirkete yeni teknolojileri getirir, yeni bakış açısı kazandırır. Yakında talep edeceğim.

Bana cumartesimi geri verin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsan mısınız? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.