Arama Sonuçlarında 1. Sayfada Çıkarma Yeteneğine Sahip SEO Uzmanı Aranıyor

Evet bu bir iş ilanı. Ama bu ilana nokta atışı bir eleman başvurmaz. Ben zaten yeniyim ama kimse kendini 1. sayfada çıkarma yeteneğim, bilgim, birikimim var diyemez. Diyorsa yalan söylüyordur. Hatta aptaldır, neden bakalım;

İlk sayfa garantisi veriyorum “halı yıkama” ifadesinde 1. sayfada çıkma isteğim var. Bunu 200$ – 500$ fiyat arası yapıyorum. O zaman ben koca bir aptalım demektir. Bu işlemi kendi siteme uygularım ve halı yıkama şirketlerine komisyonla müşteri gönderirim, daha fazla para kazanırım. En basit ticari deneyimi olan bile görebilir bunu. Elinde kapış kapış gidecek %100 karla satabileceği mal var ve bu malları geliş fiyatına başka bir firmaya satıyor. Bu nasıl bir mantıkla açıklanabilir (çok acil nakit sıkıntısı dışında)?

Evet bazı uzmanlar, deneyimleri ile, bilgi birikimleri ile bunu yapabilirler ama hiçbir zaman garanti veremezler. Ben de veremem, kimse de veremez. Veriyor ve 200$’a pazarlıyorsa da salaktır.

Tekrar söylüyorum SEO bir teknikler bütünü değildir. SEM (Search Engine Marketing) yani arama motoruyla pazarlama konusunda yardımcı bir işlemdir. Arama motorundan yararlanmak için seo tek çözüm değildir. Adwors ve adsense reklam ağını kullanarak belli maliyetlerle işlerinizi yürütebilirsiniz. Bu bir yarışma değil, ticaret. Malımı satıyorsam belli bir bedeli ödemeye hazırım demektir.

SEO firmanın pazarlama stratejisi ile birlikte yürüyen, sürekli olan ve hiç bitmeyen bir süreçtir. Çalışma yapmaktan çok beklemek ve analiz yapmak süre alır. Şu salak iş ilanlarını lütfen vermeyin artık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsan mısınız? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.