The New iPad Deneyimleri

Bir hafta kadar önce 32 GB ipadimi aldım. Öncelikle ekranı retina olduğundan harika canlı ve parlak. Dokunmatik deneyimini zaten tartışmaya gerek yok. ipad 2’den daha ağır çünkü aynı pil ömrünü bu ekranla aynı tutabilmek için pil hacmi büyümüş. Aldığımdan bir gün önce iOs 6 güncellemesi geldi. Ne özellikler sunuyor pek bilmiyorum.

Pil ömrü güzel, işletim sistemi ve cihaz çok kararlı. Donma veya takılma yaşamadım. Ama asıl önemli olan App Store. Şu anda 700.000 uygulama var. Ve apple uygulamaları markete almadan önce ince eleyip sık dokuyor. Eğer kesenin ağzını biraz açarsanız harika uygulamalar satın alabilirsiniz. Ücretsizlerle de idare edin demeyeceğim. 1250 TL küsür para ödemişsiniz. Bir 100$ ‘da harcamaya değer.

Geliştirme yapmayacaksam, oyun, makale – kitap okuma, sosyal ağlar harika bir deneyimle ihtiyaçlarımı karşılıyor. Uygulama satın alma konusunda birkaç söyleyeceğim var. Bu bir ekosistem. Uygulama geliştirenler bunun maliyetine katlanıyorlar, ayrıca eğer kimse satın almazsa o uygulamanın gelişimi durur. İşinize yarayacağını bildiğiniz uygulamaları satın alın. Kendinizi keriz gibi hissetmemeniz gerektiğini anlatmaya çalışıyorum. Yazılım geliştirmek uzun ve maliyetli bir iş. İyi uygulama iyi yazılımcılar tarafından yapılır. İyi yazılımcıların da maliyetleri gerçekten yüksek olur.

Bir misafirliğe giderken veya arkadaşa kalmaya koyun çantasına ve götürün. Kullanımı rahat, arayüz sezgisel. Sadece bazı kısayolları öğrenmek gerekiyor.

Tablet bilgisayarlar ilk çıktığında bu kadar popüler olacağını tahmin etmemiştim. Ama şuan tabletlerin geldiği nokta açık. Ortalama bir kullanıcının tüm isteklerine yanıt veriyor. Gelip geçici bir heves değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsan mısınız? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.