R10.net’e Nasıl Oldu Da Girdim Ben?

Alışveriş kısmında Terkokuyorsun.com için 5.000 TL istediğimde bir üye referansla alma gelmedi mi dedi. Yani büyük fırsatla girmişim gibi. Ben ilk başlarda r10.net’in başarılı bir platform olduğunu düşünmüştüm. Alışveriş kısmı harici öyle olabilir ama hiç sanmıyorum.

10 TL’ye kurulu site satılıyor. Biri gelip 1.000 TL’lik bir şey satınca olay oluyor. Kardeşim herkes sizin gibi amele değil ki. Domain al, wordpress kur, makale çal oradan buradan sonra 10 TL’ye sat. Ne kazandın? Sana ne faydası oldu bilmiyorum.

Genelde ortam joomla, wordpress çevresinde dönüyor. 1k lık 3k lık domainler satılıyor. SEO bölümüne girmedim ama mantık tamamen etik olmayan SEO çalışmaları üzerinde dönüyor. “Her konuda makale yazılır”, “Makale yazacak eleman aranıyor” gibi ilanlar gördüm o kadar yani.

Bu aslında Tük İnternet sektörünün bir yansıması. İnsanlara bir şey vermeden almaya çalışıyoruz. Değer yaratmadan değer istiyoruz. O kadar çok çöp site var ki, o kadar rezil forumlar var ki; hiçbir konuda “abi bunu daha önce yapmışlar” demeyin. Çünkü biraz üzerinde çalışarak daha iyisini yapabilirsiniz.

Ben black hat seo yöntemlerini bilmem. Etik olmayan SEO yöntemlerini bilirim ama uygulamam. Ama o kadar normal karşılanıyor ki bu durum. 150 TL 200 tumblr postu, 125 TL 100 tane forum mesajı. Bu nedir ya? Google’ın bunları tez elden cezalandırmasını istiyorum. Zaten hep çalışıyor google bu konuda ama yöntemleri istatistiki olduğundan sayfaları bizim gibi görmüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsan mısınız? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.