Rol Karakteri Yaratma

İnsanlarla konuşun. Ürününüzü kullanacak kaç tip kullanıcı var belirleyin. İnsanlarla konuştukça benzer amaçları olduğunu göreceksiniz. Ne kadar az rol karakteri yaratırsanız o kadar iyidir. Rol karakterlerini basit seçin, sadece ne yapmak istediklerini düşünün. Rol karakteri salikyısı ürüne göre değişik gösterir fakat “3” genelde işe yarar.

Modellediğiniz her rol karakterinin açık bir amacı olsun. Bu karakter ürününüzü neden ve ne yapmak için kullanıyor öğrenin.

Daha sonra tasarım ile ilgili detayları belirleyin. Rol karakterleriniz yetenekleri ne kadardır, cinsiyeti nedir, kaç yaşındadır, sıradan bir günü nasıl geçirir, bir kullanıcının diğerinden önemi var mıdır, bir kullanıcıya avantaj sağlayacak bir özellik diğer bir kullanıcıya dezavantaj verir mi, ürününüzü kullanacağı cihaz nedir gibi soruları cevaplayın.

Rol karakterinize bir fotoğraf belirleyin. Bu kolay ayırt edilebilir ve tanınmamış biri olsun. Stok fotoğrafları seçebilirsiniz. Ayrıca rol karakterinize bir isim de verebilirsiniz. Genelde belirlediğiniz karaktere yakın olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsan mısınız? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.