Piranha Navigasyon Cihazı

Yaklaşık 10-12 yıldır bilgisayar, elektronik alet kullanım deneyimim var. Buna ev aletleri, mobilyalar da dahil. Ayrıca yazılımın mutfağındayım, yani bir arayüzü sezebilme yeteneğim var herhalde.

Dün Okmeydan’ında düğün saolonu arıyoruz. Dedik navigasyona başvuralım. En bilişim kişi bendim arabada. Gerçekten öyleydi. Şunu söyliyeyim; uygulama bilgim yok. Yani daha önce navigasyon hizmeti kullanmadım. Ekranı dokunmatikti ve arayüz rahat denebilir. İl kısmı vardı. “İstanbul” yazdım. İşte atıyorum Konya İstanbul cad. falan öneriler çıkıyordu. İptal edemiyordum, resmen navigasyon cihazının içinde kaybolmuştum. İronik değil mi?

Belki benim mallığım, belki de cihaz kullanılabilir değil. Ama sonuçta benim piranha markasına olan hislerim biraz olumsuzlaştı. Belki çok iyi tasarlanmıştır, harikadır, bilemiyorum.

İşte kullanıcı deneyimi böyle bir şey. Siz ne kadar kullanılabilir olduğunu düşünseniz de gerçek hayatta arayüzünüzü kullanamayacak bir sürü insan vardır ve bunlar ürününüz hakkında, hatta markanız hakkında olumsuz hislere neden olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsan mısınız? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.