Ön Tanımlı Bilgiler

Belki kullanıcılarınıza düğün için gerekli ürün ve hizmetleri sergileyip sattığınız bir web siteniz var. Düğün detaylı bir etkinlik. Pasta, nikah şekeri, araç süsleme, gelinlik, saç yapımı, damat tıraşı, gelin çiçeği vs.. vs..

Böyle bir durumda kullanıcıdan satın almayı düşündüğü ürün veya hizmetleri seçtirebilirsiniz. Kullanıcı her maddenin detaylarına girer ve seçim yapar. Kullanıcınız belki de onlarca karar vermek zorunda olacak.

Bunun yerinde onlara hazır paketler sunsaydık. Gümüş, bronz, altın paketler diye sınıflandırabiliriz. Daha sonra bu paketlere özel özet bilgi sunabiliriz. En azından kullanıcı paketini seçer ve eğer içinde istemediği ya da ekstra istediği şeyleri söyleyip size dönüş yapar. Büyük ihtimalle çoğu düğün organizasyonu üç aşağı beş yukarı benzer şeyleri talep eder.

Karar almak insanları gerer. Arkadaşınızın elinde bir cep telefonu görürsünüz ve biraz göz attıktan sonra inanılmaz hoşunuza gider. Bundan sonra diğer modeller, özellikleri, fiyat – performans oranı pek fark etmez sizin için. Gider alırsınız.

Daha az düşünüp daha çok yaşamak istiyoruz değil mi?

Ekleme: Bazı kullanıcılar veya müşteriler de bunun farkında. Mesela web sitenizin rengi hangi tonlarda olsun? Harita koyalım mı vs.. bir şeyler sorduğumda “abisi emlak sitesi işte sen biliyorsun” diyebiliyorlar. İşte bu, aydınlanma diye buna derim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsan mısınız? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.