Kumanda Numaralarındaki Kanal Olmak

Yanlış bilmiyorsam televizyon kumandalarında 10 tane numara tuşu var. 1-9 ve 0. Hepimiz biliriz ki en çok izlenen TV kanalları bu numaralara kaydedilir. Bugün Marketing Türkiye okurken Star TV’nin yeni vizyonundan bahsedildiğini gördüm. Yönetici biri amacımız kumandada numaralara girmek tarzında bir şey söyledi.

Ben TV izlediğim zamanlara dönüyorum. TRT izlemediğim için 3 tuşuna basardım. Show TV vardı 3 numarada. Sonra ileri tuşu ile diğer kanallarda gezinirdim. Fakat şöyle bir şey anlaşılmaması gerekiyor; kumandada numaralarda olmak bir kanalı izletmeye sebep olmaz. Televizyonun kalitesi kendisini numaralara sokar.

Biz İnternet projelerimize isim ararken çok seçici davranırız. Aylarca düşünürüz belki. .com mu yoksa .net mi? Kısa mı olsun ya da konu hakkında kelime içersin mi? Hatırlanması zor alan adları seçmek tabi bir dezavantajdır fakat bu kural uygun alan adı bulunursa es geçilebilir. Mesela scribd.com, çok uğraşmıştım zamanında hatırlamaya. Ama verdiği hizmet için defalarca girdim ve alan adını hiç unutmuyorum şu sıralar sık girmesem de.

Bir soru ile bitiriyorum; Alan adı mı projeyi hatırlatır yoksa proje mi alan adını anlamlandırır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsan mısınız? * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.